Pages Menu
Categories Menu

gdzie najlepiej studiowac psychologie

gdzie najlepiej studiowac psychologie Liczne badania wzmocniły wartość takiej wczesnej ekspozycji na rymowanych gier.

Rymowania i świadomość fonem są powiązane. Badania wykazały , że dzieci, które są w stanie dobrym dyskryminacji muzycznej boisko również wysoki wynik w testach fonemicznej świadomości. Ponieważ zmiana Boisko jest ważnym źródłem informacji w sygnale mowy, może okazać się, że wrażliwość na niewielkie zmiany częstotliwości, takich jak jest zaangażowany w uznaniu fonemów, jest ważnym aspektem udanego wstępnego odczytu. Takie wyniki podnieść interesującą możliwość, że trening muzyczny może reprezentować jeden z tych pre-odczytu, doświadczeń z domu, które przyczyniają się do zaznaczonych różnic indywidualnych w fonemicznej świadomości, z którym dzieci zaczynają szkołę.

Więc, co uczysz? Techniki, których celem świadomości fonem najczęściej wiążą instrukcje bezpośrednio w segmentacji słów na dźwięki składowe, identyfikowania dźwięków w różnych pozycjach w słowach (wstępne, przyśrodkowej, wersja ostateczna), identyfikując słowa, które rozpoczynają lub kończą się tym samym dźwiękiem i manipulowania dźwięków w słowie takiego jako słowa bez jego początku lub dźwięku końcowego.

Większość działań uświadamiających fonem nie powinno trwać dłużej niż 15 lub 20 minut. Chociaż szczególna aktywność może być wybrany z dużym wyprzedzeniem, szczególne słowa skierowane do świadomości fonemów powinny być wybrane z materiału znanego z dzieckiem – takich jak książki, którą niedawno czytać łącznie lub grę lub rodzinne wyjście. Fonem działania uświadamiające są naturalnym rozszerzeniem wspólnych działań czytania.

Naturalne i spontaniczny sposób na zapewnienie dzieciom z narażeniem na fonemów jest skupienie się na literaturę, która zajmuje żartobliwie dźwięków mowy za pomocą rymów. Proste wzory rym łatwo przypomnieć po wielokrotnej ekspozycji, a dzieci będą się pomysł tworzenia nowych rymy.
Artykuł dzięki: