Pages Menu
Categories Menu

gdzie studiowac medycyne za granica

gdzie studiowac medycyne za granica

Saloniki Student Housing

Krótki przewodnik Saloniki Obudowa uczeń

Na podstawie greckiego Ministerstwa Edukacji, istnieje około 330.000 studentów greckich uniwersytetów publicznych w jednym czasie. Rachunki Salonik dla prawie 1/3 ogólnej liczby studentów w Grecji szacunkowo 100.000 studentów (w tym udział prywatnych uczelni i innych placówek szkolnictwa wyższego).

Przez miasto 800.000 ludzi (2011) ludności miasta oznacza to szczególnie wysoki odsetek studentów, co jest oczywiste z przyjemnej atmosferze i klubów nocnych. Większość studentów pochodzących z innych miast greckich, od Europy poprzez programy wymiany oraz z krajami bałkańskimi, by uczyć się w wysokiej jakości prywatnych uczelni. Szacowanie że średnio student w pełnym wymiarze czasu spędza około 4 lat w Salonikach (z wyłączeniem wymiany studentów), oznacza to, że istnieje około 25.000 nowych studentów w mieście każdego roku. I wszystko, czego potrzebują miejsca na pobyt …

Ten artykuł dostarczy krótki przewodnik po rodzajach dostępnych mieszkań studenckich, obszary, ceny i rzeczy mieć świadomość odnośnie zakwaterowania studentów w Salonikach.

1. Rodzaje zakwaterowania studentów

1a. University akademików publicznych.

The University of Thessaloniki oferuje akademików dla studentów, w oparciu o potrzeby, a przede wszystkim na kryteriach finansowych. Usługi te świadczone są bezpłatnie. W praktyce oznacza to, że jest to dość trudne, aby dostać pokój w akademiku, nawet jeśli mają prawo otrzymać. Sypialnie znajdują się przede wszystkim w pobliżu kampusu uniwersyteckiego, ale ich jakość jest bardzo niska, a konserwacja jest to duży problem, a także kwestie dotyczące bezpieczeństwa etc.

1B. University akademików.

Są to właściwości prywatne (całe budynki), które są oddane przez Uniwersytet i przewidziane są głównie do studentów wymiany wymagających miejscem na kilka tygodni lub miesięcy.
Artykuł dzięki: